Herdenking bij het Joods Monument

Geplaatst op: 13 maart 2019

Afgelopen maandag 11 maart heeft de jaarlijkse herdenking bij het Joods monument plaatsgevonden

 

Tijdens de herdenking hebben we opnieuw stilgestaan bij het feit dat op maandag 9 maart 1943 om 10.50 uur vier joodse bewoners van de Stichting “Groot Bronswijk” werden weggehaald. Via Westerbork reisden zij naar het vernietigingskamp Sobibor in Polen om daar op vrijdag 13 maart bij aankomst te worden vergast.
We hebben dit gedaan middels een aantal korte toespraken, door het noemen van de namen van de slachtoffers, en een moment van stilte.

De kinderen van groep 5 en 6 hebben tijdens de herdenking gedichten voorgedragen en een krans gelegd bij het monument.

Voorafgaand ( en ter voorbereiding op ) aan de herdenking heeft dhr. Anne Koopmans een gastles verzorgd en hebben de leerlingen een lesbrief ontvangen over het onderwerp.

« Terug naar nieuwsoverzicht

Spreekt ons verhaal u aan en wilt u kennismaken?

Als u belangstelling heeft voor onze school, maken we graag een afspraak met u voor een kennismakingsgesprek. Tijdens dat gesprek vertellen we van alles over onze school: o.a. vanuit welke visie er wordt gewerkt, op welke manier de leerlingenzorg is georganiseerd en hoe een schooldag eruit ziet.

Aanmelden voor kennismakingsgesprek
Design en technische realisatie door Smeedijzer Internet